Hakkımızda

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Uzm. Dr. Mahmut Muhsin Yılmaz

Op. Dr. Mahmut Muhsin YILMAZ Adana’da doğmuştur. 2007 yılında TOBB Osmaniye Fen Lisesi’nden okul 1. liği ile mezun olmuştur. Lise döneminde Bölgesel ve Ulusal Bilgi yarışmalarından birçok ödülü bulunmaktadır. 2007 yılı ÖSS sınavında Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık dallarında Türkiye 1. si olmuştur. 2007-2014  yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde (İngilizce) tıp eğitimini almıştır.

2015 yılı Tıpta Uzmanlık Sınavı Klinik ve Temel başarı sıralamasında Türkiye 6.sı olmuştur. 2015-2020 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde Uzmanlık eğitimini başarı ile tamamlanmıştır. Uzmanlık tezini ‘Sinir iyileşmesi’ üzerine yapmış olup, çalışması TUBİTAK 1001 programı kapsamında desteklenmiştir.Uzmanlık tezi 2021 yılında Plastik Cerrahi Ulusal Kongresinde ödül kazanmıştır. 2019 yılında Board Sertifikasyonunu almıştır. 2020-2022 yılları arasında Bursa Şehir Hastanesinde uzman doktor olarak görev yapmıştır.

Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış çalışmaları  bulunmaktadır. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Dudak Damak Yarıkları Derneği, The International Society of Plastic Surgery başta olmak üzere Ulusal ve Uluslararası Dernek üyelikleri bulunmaktadır.